KEVIN MURPHY YOUNG AGAIN

Olejek do włosów Kevin Murphy Young Again Immortelle Infused Treatment Oil to propozycja, której nie sposób przeoczyć. Nie tylko ze względu na bardzo oryginalny wygląd. Kurację oparto na olejku z wiecznych kwiatów tzw. kocanki i kilku dodatkowych substancjach roślinnych. Zapewnia włosom odżywienie i lekkość, a przede wszystkim odmładza je. Jest to jednak jeden z droższych olejków do włosów, a jego działanie jest jednokierunkowe.

Działanie olejku do włosów Young Again

… opiera się na właściwościach antyutleniających kwiatów Immortelle. Za ich sprawą olejek przeciwdziała procesom utleniania się, zwalcza szkodliwe wolne rodniki i zapobiega starzeniu się komórek włosów oraz skóry głowy. Trudno jednak zauważyć takie zmiany gołym okiem. Olejek Kevin Murphy Young Again zapewnia także gładkość i połysk, co prędzej dostrzeżemy przy regularnym stosowaniu. To produkt o działaniu przede wszystkim odżywczym i ochronnym. Zabezpiecza włosy przed czynnikami środowiskowymi oraz gorącem np. w trakcie stylizacji. Po jego użyciu włosy mają wyglądać po prostu młodziej.

Skład olejku do włosów Kevin Murphy

… jest bogaty w naturalne ekstrakty roślinne. Oleje znajdują się tutaj tylko dwa, nie wliczając zestawu zbędnych olejków eterycznych. Nawet olej z kwiatów Immortelle, który miał być bazą dla tego produktu, okazuje się tylko ekstraktem. Takich wyciągów roślinnych o słabszym działaniu jest jeszcze siedem. I na tym kończyłyby się naturalne składniki. Olejek do włosów Kevin Murphy Young Again to produkt, który bazuje na zestawie silikonów. Do tego zawiera sporo innych, potencjalnie szkodliwych substancji np. zapachowych, konserwujących itp.

Składniki aktywne:

  • ekstrakt z kasztanowca zwyczajnego,
  • wyciąg z korzenia łopianu,
  • ekstrakt z zielonej herbaty,
  • olej krokoszowy,
  • ekstrakt z cytryny,
  • ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego,
  • wyciąg z kocanki (kwiatów Immortelle),
  • olej z pestek jabłka,
  • wyciąg z trzciny cukrowej,
  • ekstrakt z pestek winogron.

Olejek do włosów Kevin Murphy Young Again

… często bywa porównywany do zwykłego drogeryjnego serum do włosów, co przy takiej cenie jest zdecydowaną wadą. Zapach nie jest jego atutem, ponieważ nie każdemu może odpowiadać. Dla jednych świeży i ładny, dla innych jest bardzo denerwujący. Jego konsystencja nie będzie odpowiednia dla osób przyzwyczajonych do lżejszych olejów. Olejek do włosów Kevin Murphy Young Again jest bardzo gęsty i przypomina syrop, co zdecydowanie utrudnia aplikację. Również przez to olejek może obciążać włosy.

Sposób użycia olejku Young Again

… opisany jest na stronie producenta w dużym skrócie. Dostajemy informację, aby olejek do włosów Kevin Murphy Young Again stosować na świeżo umyte włosy, ale przed zastosowaniem jakichkolwiek produktów stylizacyjnych. Po wysuszeniu i wystylizowaniu włosów zaleca się nałożyć olejek raz jeszcze, tym razem na suche włosy, aby je wygładzić i zapobiec ich elektryzowaniu się. Ze względu na nie do końca naturalny skład, nie zaleca się stosowania tego produktu na skórę głowy i do olejowania włosów np. na noc.

Opakowanie Kevin Murphy Young Again

… jest bardzo nowoczesne i zupełnie inna niż w typowych produktach olejowych. To cecha charakterystyczna produktów od marki Kevin Murphy. Butelka nie jest ani okrągła, ani prostokątna – ma pięć boków i jest kanciasta. Utrzymano ją w jednolitej, fioletowej kolorystyce. Na opakowaniu widnieją tylko proste, białe napisy i wyżłobiona literę K (znak marki). Największym ozdobnikiem jest tutaj mimo wszystko oryginalny flakonik, który prezentuje się ciekawe, mimo że wykonany jest z plastiku. Aplikator to niewielka pompka w standardowym kształcie.