KERASTASE ELIXIR ULTIME VERSATILE BEAUTIFYING OIL

Jeszcze do niedawna promowane jako jedne z najbardziej luksusowych olejków do włosów. Produkty Kerastase z serii Elixir Ultime to niezbędnik wielu salonów fryzjerskich. Podstawowa wersja to wszechstronny, uniwersalny olejek upiększający do wszystkich rodzajów włosów. Odżywia i wygładza włosy, zapewnia im jedwabistość, blask i ochronę, a także zwiększa odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Działanie olejku do włosów Kérastase

… miało być kompleksowe. W praktyce olejek pielęgnacyjny Kerastase Elixir Ultime działa przede wszystkim na powierzchni włosów. Dodaje blasku i zapewnia aksamitną miękkość, dzięki wielu silikonom w składzie. Jednocześnie ochrania włosy przed działaniem czynników zewnętrznych, m.in. słońca lub toksyn. Wygładzone włókno włosa jest nie tylko pełne blasku, ale również odżywione i nawilżone. Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe ułatwia rozczesywanie i układanie włosów i może zapobiegać ich puszeniu się. Nic poza tym.

Skład olejku do włosów Elixir Ultime Oléo-Complexe

… zaskakuje, ale niestety bardzo negatywnie. Co prawda mamy tutaj cztery naturalne olejki roślinne, w tym dość egzotyczne, ale znacznie więcej jest tutaj substancji, które z pewnością nie są naturalne. Bazą dla olejku są silikony, niestety nie te bezpieczne, które ulatniają się z włosów po pewnym czasie. Do tego substancje zapachowe wpisane na listę potencjalnych alergenów i bardzo silnie wysuszający alkohol. Olejek do włosów Kerastase Elixir Ultime nie ma się czym chwalić.

Składniki aktywne:

  • olej kukurydziany,
  • olej arganowy,
  • olejek kameliowy,
  • olej z nasion pracaxi.

Olejek do włosów Kérastase Elixir Ultime

… to produkt o złocistej, średnio gęstej formule. Dość dobrze rozprowadza się na włosach, ale nie wchłania się w nie tak szybko. Może pozostawiać na włosach tłustą warstwę i obciążać je, dlatego nie za dobrze poradzi sobie na tych cienkich. Olejek do włosów Kerastase Elixir Ultime nałożony w zbyt dużej ilości może wzmagać przetłuszczanie się włosów i być trudny do zmycia.

Sposób użycia olejku Versatile Beautifying Oil

… docenią osoby, które uwielbiają produkty nadające się do różnorodnego zastosowania. Olejek do włosów Elixir Ultime można stosować na trzy sposoby. Przed modelowaniem na wilgotne włosy dla ułatwienia rozczesywania, po wymodelowaniu na suche włosy dla dodania blasku, albo w codziennej pielęgnacji na całą długość włosów, żeby ochronić je, wygładzić i odżywić. Kerastase Elixir Ultime nie nadaje się do stosowania na skórę głowy.

Opakowanie Kérastase Elixir Ultime Oléo-Complexe

… prezentuje się naprawdę dobrze. Jest dopracowane niemal pod każdym względem. Grube szkło świetnie zabezpiecza produkt przed rozlaniem, a flakonik ma bardzo ergonomiczny kształt. Świetnie leży w dłoni bez względu czy weźmiemy olejek do włosów Kerastase o pojemności 100 ml, czy mniejszy (mniej popularny) 50-mililitrowy. Precyzyjna pompka dozująca idealne porcje produktu i naprawdę elegancki, złoty design to zalety tego kosmetyku.