Zrób to lepiej! 5 sposobów na ulepszenie warkocza

Klasyka wśród fryzur: warkocz. Choć niektórym wydaje się, że jest oklepany, tak naprawdę wcale nie odszedł do lamusa! Jeśli lubisz wygodę, to uczesanie w sam raz dla ciebie. Sprawdź, jak nadać mu nowy, lepszy wygląd. Oto 5 sposobów na ulepszenie warkocza, które mogą cię zainteresować.

Wielu kobietom warkocze kojarzą się z dzieciństwem, gdy mama zaplatała je do szkoły i ozdabiała kolorowymi wstążkami. Warto odrzucić na chwilę to wyobrażenie o warkoczach, bo dziś są one bardzo popularne wśród stylistów fryzur, a wariacji na ich temat jest naprawdę wiele. Warkocz to fryzura, która zyskała nowe życie i szturmem podbiła salony – dziś pojawia się na czerwonym dywanie, na wybiegach, a nawet w produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Czas odczarować to upięcie i udowodnić, że warkocze mogą zaskakiwać i świetnie wpisywać się w trendy. Koniec z nudnymi splotami i włosami, które smętnie opadają na ramiona. Poznaj 5 sposobów na ulepszenie warkocza.

Sposoby na ulepszenie warkocza

1. Ukryte zakończenie, czyli sposób na wiązanie warkocza

Możemy mieć najpiękniej zapleciony warkocz, gęsty, gruby, dostojnie opadający na jedno ramię. Nie będzie jednak wyglądał dobrze, gdy zwiążemy go brzydką gumką do włosów albo (co gorsza!) gumką recepturką. Przydatny patent to ukryte wiązanie warkocza, do którego potrzebna jest cienka, przezroczysta gumka (do kupienia w drogerii lub online), a także odrobina wprawy. Po zapleceniu warkocza wystarczy związać go na końcu gumką, a następnie opleść naokoło niej cienkie pasmo z kończącej warkocz kitki. Wiązanie można zabezpieczyć wsadzoną wzdłuż wsuwką lub odrobiną olejku/wosku, który utrwali efekt.

2. Ozdobne zakończenie warkocza dla tych, które lubią się wyróżniać

Z drugiej strony zakończenie warkocza może stać się całkiem niezłą ozdobą. Nie zawsze musimy je ukrywać, bo do niektórych stylizacji zdecydowanie bardziej będzie pasowało kolorowa, barwna, rzucająca się w oczy ozdoba do włosów. Czy zakończyć warkocz? Może to być kolorowa wstążka lub ozdobna gumka do włosów. Ostatnio modne jest też związywanie włosów kolorowymi opaskami i materiałowy frotkami, które wykańczają fryzurę w niebanalny sposób. W styl boho natomiast świetnie wpisze się przewiązany na końcu włosów rzemień.

3. Luzowanie warkocz, czyli patent na większą objętość

Nic nie wygląda tak smętnie, jak cienki warkocz bez objętości. Co mają jednak zrobić ci, których włosy są z natury cienkie? Przy ciasno splecionym warkoczu jeszcze bardziej uwydatniają się wszystkie mankamenty, a fryzura zdecydowanie nie wygląda jak z okładki magazynu. Na to też jest patent, a jest nim luzowanie warkocza. Najpierw należy zapleść starannie ciasny warkocz (zwykły, dobierany lub kłos), związać go, a następnie delikatnie powyciągać, poluzować, porozciągać na boki. W ten sposób włosy będą nadal związane, ale nieco luźniejszy splot sprawi, że optycznie będą sprawiały wrażenie grubszych.

4. Kręcenie włosów przed zaplataniem, żeby warkocz był gęstszy

Popularny sposób na dodanie objętości fryzurze to zaplatanie warkocza z kręconych włosów. Jeśli nie są kręcone naturalnie, można pomóc im papilotami, wałkami albo lokówką. Skręt zawsze dodaje objętości, a więc warkocz zapleciony z kręconych włosów też będzie wyglądał na gęstszy i bardziej okazały niż wtedy, gdy zapleciemy go z prostych włosów. Takie optyczne sztuczki to ratunek dla wszystkich posiadaczek cienkich włosów, którym marzy się fryzura pełna objętości. Ten patent często wykorzystywany jest do upięć ślubnych z warkoczem.

5. Festiwalowy warkocz, czyli wplatanie ozdób i biżuterii

Ostatni sposób na ulepszenie warkocza to wykorzystanie do jego zaplatania dodatków: mogą to być wstążki, rzemyki, łańcuszki, pierścionki, a nawet tatuaże na włosy (naklejane na powierzchni włosów po ich upięciu). Tego typu rozwiązanie często stosowane jest przez uczestniczki letnich festiwali, na których najważniejsza jest barwna stylizacja. Dodatkowe kolorowe pasemka, wstążki, kawałki materiału, apaszki lub kolorowe rzemienie mogą posłużyć jako dodatkowe pasmo podczas zaplatania włosów. Z kolei elementy ozdobne takie jak metalowe ringi, zawieszki i łańcuszki można przyczepić w kilku miejscach między pasmami, żeby uzyskać efekt pięknego, zdobnego warkocza, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Jakie są jeszcze sposoby na ulepszenie warkocza? Dzielcie się najlepszymi z nich i wspólnie przywróćmy modę na warkocze!