MOROCCANOIL TREATMENT LIGHT

Olejek do włosów uznawany za jedną z najlepszych kuracji do włosów na bazie marokańskiego olejku arganowego, co do czego opinie są sprzeczne. Produkt o silnych właściwościach odbudowujących i ochronnych. Niweluje szkodliwość wysokiej temperatury na strukturę włosów, nadaje im połysk i wzmacnia. Olejek do włosów Moroccanoil Treatment Light przeznaczony jest do włosów jasnych (także platynowych i siwych) oraz cienkich.

Działanie olejku do włosów Moroccanoil

… bardzo szczegółowo opisywane jest przez kobiety z całego świata. Olejek do włosów jasnych i cienkich dobrze nawilża, wygładza i dodaje blasku włosom od pierwszego użycia. Przyspiesza suszenie i ułatwia rozczesywanie bez obciążania. To kosmetyk bardzo lekki, dlatego nie przetłuszcza cienkich włosów, które po jego użyciu układają się lepiej niż kiedykolwiek.

Skład olejku do włosów Moroccanoil Treatment Light

… jest krótki, co może nieco zaskoczyć osoby oczekujące bogatszej formy za tak wysoką cenę. Znajdziemy tutaj dwie naturalne substancje roślinne – olejek i ekstrakt. Dominujące substancje w Moroccanoil Treatment Light to silikony (dość lekkie), barwniki, aromaty i konserwanty. Jak na tak luksusowy i naprawdę drogi produkt, ten skład prezentuje się po prostu źle.

Składniki aktywne:

  • olej arganowy,
  • wyciąg z nasion lnu.

Olejek do włosów Moroccanoil Treatment Light

… przyjemnie pachnie, choć nie ma w tym aromacie żadnego zaskoczenia. Niektórym osobom przypomina zapach męskiej wody kolońskiej. Nie ma intensywnego koloru. Kosmetyk jest dość lekki, choć ma oleistą konsystencję. Nałożony w nadmiarze może włosy obciążyć, dlatego tak ważne jest stosowanie go w minimalnych ilościach.

Sposób użycia olejku Treatment Light

… dokładnie opisano na stronie produktu. Do jednej aplikacji wystarczy 1-2 pompki kuracji Moroccanoil Treatment Light. Olejek nakładamy na czyste włosy zaraz po ich umyciu i osuszeniu ręcznikiem, ale tylko od połowy długości w dół. Kosmetyk nie nadaje się do nakładania na skórę głowy, co widać już po jego składzie. Nie trzeba go spłukiwać i zaraz po nałożeniu można suszyć włosy lub pozostawić je do wyschnięcia. Olejek do włosów Moroccanoil nadaje się także jako dodatek do innych produktów pielęgnacyjnych.

Opakowanie Moroccanoil Treatment Light

… to spłaszczona i niezbyt poręczna butelka z ciemnego szkła, które ma zabezpieczać produkt przed niekorzystnym działaniem światła słonecznego. Niestety szkło nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem przy tłustym olejku i butelce, która nie jest dopasowana do kształtu dłoni. Łatwo o stłuczenie. Standardowa pojemność Moroccanoil Treatment Light to 100 ml. Ta i większa butelka mają dołączoną do zestawu pompkę, na którą można wymienić korek. Niestety w najmniejszej 25-mililitrowej wersji olejku aplikacja nie jest tak wygodna.