MATRIX OIL WONDERS INDIAN AMLA

Olejek wzmacniający włosy Matrix Oil Wonders Indian Amla to jeden z trzech olejków z orientalnej serii pielęgnacyjnej. Przeznaczono go do pielęgnacji włosów łamliwych, osłabionych, zniszczonych i wrażliwych. Jego kluczowym składnikiem jest ekstrakt z agrestu indyjskiego, tzw. amli, wzbogacony o dodatkowe substancje. To daje gwarancję miękkość i wygładzenia włosów.

Działanie olejku do włosów Indian Amla

… opiera się tylko na właściwościach dwóch składnikach aktywnych, więc zdecydowanie nie jest intensywne. Teoretycznie gwarantuje włosom odbudowę, jednak w praktyce nie można nazwać tego skuteczną regeneracją. Olejek Matrix Oil Wonders Indian Amla działa bardziej na powierzchni włosów niż w ich wnętrzu: dodaje miękkości, wygładza i potęguje blask. Nałożony w zbyt dużych ilościach może włosy obciążyć i sprawić, że będą się szybciej przetłuszczały. Bardziej sprawdza się jako serum do stylizacji niż wzmacniający olejek do włosów.

Skład olejku do włosów Oil Wonders Indie

… to głównie silikony i szkodliwe dla włosów alkohole, które przyspieszają utratę cennej wody. Składniki naturalne w tym produkcie znajdują się daleko za substancjami zapachowymi, a więc ich ilości są śladowe. Skład jest bardzo krótki i wydawałoby się, że dzięki temu bezpieczny. Nic bardziej mylnego, bo nawet przy tak niewielkiej ilości składników udało się sprawić, że większość z nich jest potencjalnie szkodliwa i zbędna. Matrix Oil Wonders Indian Amla nie jest naturalny. Nie znajdziemy w nim żadnego oleju, więc nazywanie tego produktu olejkiem jest mylące.

Składniki aktywne:

  • ekstrakt z oliwnika europejskiego,
  • ekstrakt z owoców agrestu indyjskiego (amli).

Olejek do włosów Matrix Oil Wonders Indian Amla

… jest bardzo płynny i nie przypomina swoją konsystencją naturalnych olejów. Prawdopodobnie dlatego, że żadnego nie ma w składzie. Klarowna i płynna formuła dobrze wchłania się we włosy. Matrix Oil Wonders Indian Amla nie ma wyrazistego koloru, za to więcej można powiedzieć o jego zapachu. Korzenny i mocny aromat tego olejku z pewnością nie przypadnie do gustu osobom, które nie lubią pierników. Olejek spodoba się za to osobom, które lubią tak wyraziste i męskie nuty aromatyczne.

Sposób użycia olejku Oil Wonders Indian Amla

… dla nikogo nie powinien stanowić problemu. Niewielką ilość olejku należy nałożyć na suche lub wilgotne włosy – w tej kwestii mamy wybór. Olejek do włosów Matrix Oil Wonders Indie nie wymaga spłukiwania. Zaleca się jednak stosowanie go w komplecie z odżywką z tej samej serii, co ma dawać lepsze efekty. Może to być jednak problem dla osób, które posiadają tylko jeden produkt marki. Ważna informacja – ten olejek nie nadaje się na skórę głowy.

Opakowanie Matrix Oil Wonders Indian Amla

… to cylindryczny flakonik standardowej wielkości. Materiał, z którego go wykonano, to cienki plastik. Z pewnością nie jest to opakowanie, które dobrze zabezpiecza produkt. Przez półprzezroczyste ścianki widać zawartość. Na etykiecie umieszczono nazwę marki, serii i produktu, która otoczona jest graficznymi kroplami. Dominujące kolory to złoto i czerń, które przełamuje charakterystyczny dla tego konkretnego produktu pomarańcz.