Chcesz przetestować nowy kosmetyk do włosów? Zrób to dobrze!

Masz ochotę przetestować nowy kosmetyk do włosów, ale boisz się, że się nie sprawdzi? A może właśnie zaczęłaś testy, ale nie jesteś w stanie określić, jak on właściwie działa? Dowiedz się, jak prawidłowo testować nowe kosmetyki. Oto 6 zasad, dzięki którym zrobisz to dobrze.

Wiele kobiet ma swoje sprawdzone kosmetyki do włosów i podchodzi ostrożnie do wszystkich nowości. Żeby jednak znaleźć swoje ukochane produkty, trzeba trochę potestować. Tak samo, jak wtedy, gdy potrzebuje wprowadzić nowy kosmetyk, bo zmieniają się potrzeby naszych włosów. Jak zrobić to dobrze?

ZASADA NR 1

Nie sugeruj się tylko etykietą, gdy wybierasz kosmetyk.

Jeśli chcesz, żeby twój wybór był dobry, nie wprowadzaj do swojej pielęgnacji nowych kosmetyków, o których sama wiesz tyle, co producent napisał na etykiecie. Wczytaj się w skład i zasięgnij opinii, żeby nie kupić czegoś, co tylko pozornie odpowiada na problemy twoich włosów, a w rzeczywistości przesuszy je lub podrażni skórę głowy. Wybieraj kosmetyki świadomie – w ten prosty sposób unikniesz zakupowych pomyłek i zwiększysz szanse na to, że nowy kosmetyk do włosów będzie idealny dla ciebie.

ZASADA NR 2

Testuj tylko jeden nowy kosmetyk na raz.

Bardzo ważne jest, żeby testować tylko jeden kosmetyk na raz. Tylko wtedy będziemy mogli zaobserwować dokładnie, jak działa. Jeśli wprowadzisz do swojej pielęgnacji jednocześnie dwie nowe maski i dorzucisz do tego nową mgiełkę do stylizacji, to skąd będziesz wiedziała, co przyniosło określony efekt? Lepiej testować kosmetyki pojedynczo, żeby móc zobaczyć, jak działają.

ZASADA NR 3

Nie kończ testów nowego produktu po jednym użyciu.

Jeśli planujesz sprawdzić, jak działa kupiona niedawno maska do włosów albo nowy olejek, nastaw się na kilkutygodniowe testy. Po jednym użyciu nie da się określić, jak naprawdę sprawdza się dany kosmetyk, bo często formuła potrzebuje więcej czasu na to, żeby wniknąć w głąb włosów lub skóry głowy i zadziałać od środka.

ZASADA NR 4

Nigdy nie używaj nowego kosmetyku przed ważnym wydarzeniem.

Największy błąd, jaki można popełnić, to zastosowanie nowego, całkiem nieznanego naszym włosom kosmetyku tuż przed ważnym wydarzeniem. Nie da się przewidzieć, jak dana formuła zadziała na nasze włosy, dlatego lepiej zabrać się za testy dopiero, gdy będziemy mieli pewność, że kolejnego dnia nie czeka nas np. ważne spotkanie. Może się zdarzyć tak, że jakaś maska lub odżywka napuszy nasze włosy, bo jej składniki nie spodobają się naszym włosom. Warto być przygotowanym na taką ewentualność.

ZASADA NR 5

Stosuj się do instrukcji użycia produktu z ulotki.

Przy pierwszych użyciach koniecznie zastosuj się do zaleceń producenta w kwestii stosowania kosmetyku. Nie bez powodu maska do włosów ma pozostać na włosach np. 15 minut, a nie mniej – musi mieć czas, żeby zadziałać. Używając nowych produktów zgodnie z planem, dajesz im szansę na poprawne działanie. Jeśli nie będą działały, mimo że aplikujesz je tak, jak przewidziano w ulotce, wtedy będziesz mogła powiedzieć, że są nieskuteczne.

ZASADA NR 6

Daj nowym produktom przynajmniej dwie szansy.

Przy pierwszym podejściu i kilkukrotnym zastosowaniu maska do włosów nie zdała egzaminu? Daj jej drugą szansę. Nie zrażaj się od razu, bo być może winny nie jest produkt, a sposób użycia, czas trzymania go na włosach lub użyta ilość. Za drugim podejściem przetestuj inne opcje: zwiększ lub zmniejsz porcję kosmetyku, wzbogać formułę o kroplę olejku, nałóż przed myciem (a nie po nim), przytrzymaj na włosach nieco dłużej i/lub zrób włosom saunę z ciepłego ręcznika. Opcji jest naprawdę wiele, więc daj sobie szansę.